Plnění a čištění klimatizací

Firma Elektron je léty prověřenou spolehlivou volbou při potřebě oprav či servisu klimatizací. Odborníci v oboru jsou schopni provést servis na klimatizacích Sinclair, Toshiba, LG, Daikin i na ostatních značkách. Také provádějí pravidelný sezónní servis klimatizací spojený s jejich plněním a čištěním a to v celém okrese Uherské Hradiště a blízkém okolí.

Proč využívat těchto služeb?

Správně fungující klimatizace snižuje náklady na provoz. Pokud se klimatizaci nevěnuje dostatečná starost, dochází postupem času k únavě materiálů a zbytečným výdajům za opravy. Jestliže je však zajištěn patřičný servis klimatizace, automaticky se prodlužuje životnost výrobku.

Nejdůležitější součástí systému klimatizace je kompresor. Aby správně fungoval, dodává se do chladícího okruhu kompresorový olej, jehož úkolem je kompresor promazávat. Pokud se ve stanovených intervalech neprovede výměna chladiva, olej postupně stárne, zhoršuje se jeho viskozita, což bude mít za následek snížení výkonu a nakonec nenávratné poškození kompresoru. Potom nezbývá než nechat odborně drahý kompresor vyměnit za nový a utratit tak zbytečně spoustu peněz.

Výměna chladiva

Výměnu chladiva provádí speciálně vyškolený odborník, který má k dispozici patřičné vybavení, obavy tedy nejsou na místě. Chladivo, které se z okruhu odčerpá, se v přístroji pro servis klimatizací čistí od již zmíněného použitého kompresorového oleje. Chladivo zbavené nečistot se zpátky vrací s příměsí nového kompresorového oleje do systému klimatizace a doplní se pouze rozdíl množství chladiva do výrobcem předepsané hodnoty. To znamená, že zákazník hradí (kromě servisu samotného) pouze rozdíl množství chladiva, které se doplní do předepsané hodnoty.