Parapetní klimatizace do domu

Parapetní klimatizace do domu

Klimatizace jsou v dnešní době oblíbenými pomocníky ke zpříjemnění pobytu v interiéru. Zvýšená poptávka po těchto zařízeních způsobila i vytvoření široké nabídky typů klimatizací. Na výběr je z velkého množství typů kanálových, kazetových, nástěnných, mobilních, parapetních a podstropních klimatizací… Dodáváme je po celém okresu Uherské Hradiště, v Hluku, Buchlovicích i Uherském Brodě.

Parapetní klimatizace

Parapetní klimatizace jsou vhodné k instalaci do domu. Díky štíhlému designu nenarušuje tento typ klimatizace styl a krásu místnosti. Parapetní klimatizace jsou nejčastěji umístěny pod okno nebo na stěnu do výšky radiátoru.

Parapetní klimatizace mají výkonný kompresor. Systém parapetních klimatizací se dělí na dvě části: venkovní a vnitřní klimatizační jednotku. Tyto dvě části jsou propojeny měděným potrubím. Vnější (venkovní) část je kondenzační část klimatizace. Zde dochází v režimu chlazení k přeměně kapalného skupenství na plynné a následné vytlačení chladícího média pomocí kompresoru do vnitřní jednotky. Vnitřní jednotka v režimu chlazení odpařuje plynné chladivo, čímž dochází k odvádění tepla chlazeného prostoru. Vnitřní jednotka je umístěna uvnitř místnosti, kde je potřeba regulovat teplotu.

Klimatizace je tichá, ekonomická a ohleduplná k životnímu prostředí. Parapetní klimatizace vyžadují jednoduchou instalaci a jsou jednoduché na obsluhu.