Malá levná meziokenní klimatizace

Klimatizace v dnešní době představuje nezbytného pomocníka v mnoha interiérech. Díky širokému spektru typů klimatizací se dokáže přizpůsobit každé místnosti. Klimatizace výrazně přispívá k lepšímu komfortu bydlení.

Meziokenní klimatizace

Meziokenní klimatizace je oblíbená pro její snadnou instalaci – při instalaci není potřeba žádné propojovací potrubí. Jedna část klimatizace je na vnější straně stěny nebo skla a druhá uvnitř místnosti. Okenní klimatizace se umísťuje do prostoru, který je vymezen rámem okna. Tento typ klimatizace je také možné namontovat do předem připraveného otvoru ve stěně. Meziokenní klimatizace je z hlediska estetiky a hlučnosti vhodná spíše k technologickým celkům. Instaluje se hlavně tam, kde není možné instalovat venkovní jednotku.

Vlastnosti meziokenní klimatizace

Meziokenní klimatizace představuje velmi jednoduché a kompaktní řešení. Klimatizace tohoto typu se vyrábí od 2kW – 6 kW chladícího výkonu. Okenní klimatizace má jak funkci chlazení, tak topení. Uvnitř klimatizace se nachází dva tepelné výměníky, kompresor a elektronika.

Ovládání meziokenní klimatizace je velmi jednoduché. Většinou se ovládá pomocí jednoduchého manuálního otočného spínače s možností nastavení teplotních stupňů a režimu.

Cena klimatizací

Výhodou meziokenní klimatizace je i její cena. Montáž je díky tomu, že je klimatizaci možné nainstalovat na okenní rám, nad dveře nebo přímo na stěnu, velmi levná. Modely okenních klimatizací jsou většinou předem naplněné a připravené k instalaci. Velmi pohodlné je také čistění filtru, které je možné bez demontáže záslepky.