Dezinfekce (desinfekce) podstropní klimatizace

Firma Elektron je léty prověřenou spolehlivou volbou při potřebě oprav či servisu klimatizací. Odborníci v oboru jsou schopni provést servis na klimatizacích Sinclair, Toshiba, LG, Daikin i na ostatních značkách. Také provádějí pravidelný sezónní servis klimatizací spojený s jejich dezinfekcí, který zahrnuje vyčistění filtrů vnitřní jednotky, dezinfekce výparníku a vyčištění venkovní jednotky ve Zlíně, Uherském Hradišti a okolí.

Důležitost dezinfekce klimatizací

Ve vzduchu se běžně nachází velké množství bakterií, spor a výparů, které neustále útočí na náš imunitní systém. Za běžných okolností si s nimi člověk poradí bez větších problémů vlastními mechanismy (pomocí epitelových buněk v dutině nosní, za pomoci bílých krvinek, atd…), ovšem pokud máte doma klimatizaci, dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, a tedy k víření těchto choroboplodných zárodků. Je tudíž nezbytné používat dezinfekci v těchto zařízeních.

Správně fungující klimatizace snižuje náklady na provoz vozidla. Pokud se klimatizaci nevěnuje dostatečná starost, dochází postupem času k únavě materiálů a zbytečným výdajům za opravy. Část výkonu motoru se spotřebovává na chod klimatizace. Pokud je zajištěn patřičný servis klimatizace, automaticky se prodlužuje životnost výrobku.

Použití dezinfekce u klimatizace

Použití dezinfekce zajišťuje odstranění patogenů a zápachů, působí proti bakteriím, houbám a choroboplodných zárodkům a dezinfekci klimatizace, vzduchových kanálů, čalounění a koberců.

Výhody dezinfikování klimatizace

Při dodržení pokynů ohledně správného nakládání s klimatizací a její údržbou, můžete mít doma nejen teplotu, jakou si budete přát, ale také velmi čistý vzduch, který nebude zatěžovat Vaše plíce a uleví tak i lidem trpícím nejrůznějšími druhy alergií či lidem s astmatem. V sychravém zimním počasí také předchází vzniku nachlazení, chřipky a dalších častých respiračních potíží. Použití dezinfekce se doporučuje provádět 1x ročně.